Karta školy

Vítej na tý nejvíc epic škole ! Tak tě uvítá náš discord bot. U nás je normální se ptát: K čemu je mi to dobré? Jak to využiju? Proč se to učím?

Jsme čtyřleté gymnázium představující novou formu gramotnosti. Jsme škola, kde se učí smysluplně a s největším akcentem na pochopení souvislostí a porozumění současnému světu. Jsme tým, který se nebojí tvořit své vlastní kurikulum a pravidelně ho obnovovat.
Ve škole trávíš většinu dne, chceme, aby ses tam cítil dobře. Pomůžeme ti najít tvůj osobitý styl a způsob práce, který ti vyhovuje. Naučíme tě nebát se improvizovat a mít chuť objevovat nové věci. Umožníme ti věnovat se předmětu, který tě baví, i když to nebude zrovna matematika. Budeme tě podporovat ve sportování. Jako náš absolvent budeš moct:
- vybírat si okamžitě z mnoha pracovních příležitostí
- studovat na univerzitě v Čechách i v zahraničí, budeš mít všeobecné vzdělání a plynulou angličtinu
- obojí zkombinovat - budeš finančně nezávislý a svobodný ve svých dalších volbách.

15. 12. a 17. 12. od 15 hodin pořádáme DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Přijímací řízení

Dle rozhodnutí MŠMT ze dne 30.11. 2020 "bude mít každý ředitel školy možnost rozhodnout, zda v rámci přijímacího řízení uplatní či neuplatní jednotnou přijímací zkoušku". Oznamujeme tedy, že ředitelka školy 1. IT Gymnázium Markéta Fibigerová, rozhodla jednotnou přijímací zkoušku (neboli Cermat testy) NEUPLATNIT a přijímací zkoušku uspořádat jako čistě školní zkoušku.
Součástí školní zkoušky bude individuální pohovor a písemný dotazník. V loňském roce jsme posuzovali např. následující kritéria: celkové vystupování, motivovanost ke studiu, samostatnost, komunikativnost, základní uživatelské dovednosti, přehled v IT oblasti, kreativita a schopnost poradit si s neznámou věcí, úroveň vyjadřování, úroveň mluvené angličtiny, osobní zájmy, studijní zájmy, celkový přístup k životu - aktivní/pasivní.

Video

Galerie

Základní údaje

Ano
Ne
Celkem:
100
Přijatí:
30
Ulice:
K Cihelně 129/0
Obec:
Praha 9
PSČ:
19015
Datová schránka:
wqa4hfk
Tel:
604 250 201, 734 401 411
E-mail 1:
marketa.fibigerova@itgymnazium.cz
E-mail 2:
marketa.tuha@itgymnazium.cz
Web:
https://www.itgymnazium.cz/
Ředitel:
Mgr. Markéta Fibigerová
Denní