Karta školy

Kde každý je někdo!

Vojenské školství v Moravské Třebové v roce 2020 slaví již 85 let. Jsme jedinou školou svého druhu v České republice. Škola nabízí jak středoškolské, tak i vyšší odborné vzdělání.
V současné době je pro uchazeče ze základní školy možnost studovat v Moravské Třebové obor vojenské lyceum – zaměřeno pro pozemní síly a elektrotechnika – zaměřeno pro vzdušné síly, v pobočce Sokolov obor strojírenství – zaměřeno na vzdušné síly. Připravíme žáky pro další studium na vysokých vojenských školách (Univerzita obrany a Vojenský obor při Fakultě tělesné výchovy a sportu UK Praha) a dráhu vojenského profesionála. Žákem školy se může stát každý, kdo splní podmínky přijímacího řízení.
Během studia mají možnost získat jazykové zkoušky podle normy STANAG 6001 a ECDL – evropský doklad počítačové gramotnosti. Osvědčení o základním kurzu LRNS nebo ILS a osvědčení o odborné způsobilosti v elektrotechnice.
Pro ty co již mají výuční list, nabízíme nástavbové dálkové tříleté studium v oboru podnikání. Přednost mají vojáci z povolání, kteří si doplňují vzdělání. Vyšší odbornou školu lze studovat v kombinované formě v oboru Ochrana vojsk a obyvatelstva při krizových situacích. V současné době na naší škole studuje na 430 žáků a studentů ve všech formách studia z toho je ¼ dívek. Dále nabízíme možnost kurzů EDCL a tvorba webových stránek. Více informací o škole na webu www.vsmt.cz

Přijímací řízení

Jedná se o standartní přijímací řízení bez talentových zkoušek. Podmínky přijímacího řízení jsou uvedeny na webu školy www.vsmt.cz.

Video

Galerie

Základní údaje

Ne
Ne
Celkem:
352
Přijatí:
151
Ulice:
Jevíčská 937/7
Obec:
Moravská Třebová
PSČ:
571
Datová schránka:
77rere4
Tel:
973 274 200
E-mail 1:
info@vsmt.cz
Web:
https://www.vsmt.cz/
Ředitel:
plk. gšt. Ing. Zdeněk Macháček
Denní

Ke stažení