Karta školy

Čtyřleté gymnázium vzniklo v roce 2006 jako nezisková organizace a od roku 2013 získalo statut fakultní školy FF Univerzity Karlovy.
Budova gymnázia je umístěna v krásném historickém centru Prahy a disponuje novým technickým a materiálním vybavením. Škola je v docházkové vzdálenosti od metra linky A (zastávka Staroměstská), linky B (zastávka Náměstí Republiky), od tramvajové zastávky Dlouhá třída nebo od vlakového Masarykova nádraží.

Filosofií školy je individuální přístup, rodinná atmosféra, různorodost a široká škála zajímavých předmětů, která napomáhá ke kvalitní přípravě nejen k maturitě, ale i ke vstupu na VŠ. Klademe důraz na výuku matematiky a ekonomie, humanitních předmětů (např. politologie, právo, diplomacie a mezinárodní vztahy, hospodářský zeměpis) a cizích jazyků (francouzský, italský, německý, španělský, ruský a čínský jazyk).

Studenti mají na výběr mezi dvěma programy - výuka v českém jazyce nebo výuka vybraných předmětů v anglickém jazyce a to již od prvního ročníku studia.

Mezinárodní charakter gymnázia se odráží nejenom v učebním plánu, ale i v sociálních vazbách - ve škole studují mladí lidé z různých zemí a tím se studenti stávají více otevření jiným kulturám a tradicím. To jim po studiu pomáhá v komunikaci na zahraničních vysokých školách a následně v nadnárodních firmách.

Intenzivní příprava žáků v rámci filologického, humanitního a matematicko-ekonomického zaměření napomáhá k tomu, že jsou naši absolventi 100% úspěšní v přijímacím řízení na VŠ. Nejčastěji volí Univerzitu Karlovu (fakulty lékařské, FTVS, právnickou a filosofickou fakultu), ČVUT (fakulta architektury, stavební fakulta, fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská), VŠCHT (fakulta chemicko-inženýrská), VŠE (fakulta informatiky a statistiky, fakulta mezinárodních vztahů) aj.

Přijímací řízení

Kritéria stanovená pro jednotlivé části přijímací zkoušky
Jednotná přijímací zkouška (JPZ) se na celkovém hodnocení podílí 66,67%. Celkové hodnocení za oba testy (ČJL a MAT) představuje součet lepších bodových hodnocení.
Školní přijímací zkouška (ŠPZ) se na celkovém hodnocení podílí 33,33%
- písemný test z anglického jazyka (ŠPZAJ) – max. 10 bodů
- písemný test ze všeobecných znalostí (ŠPZVZ) – max. 10 bodů
- pohovor v českém a anglickém jazyce (ŠPZČAJ) – max. 20 bodů

Video

Galerie

Základní údaje

Ano
Ano
Celkem:
155
Přijatí:
75
Ulice:
Masná 13/700
Obec:
Praha 1
PSČ:
11000
Kraj:
Hlavní město Praha
Datová schránka:
cpxczm8
Tel:
602 884 576
E-mail 1:
info@slovgym.cz
E-mail 2:
perglertt@gmail.com
Web:
http://www.slovgym.cz
Ředitel:
Doc. Taťjana Pergler, Ph.D.
Denní