Karta školy

Weilovka, to je místo, kde se potkává teorie a praxe. Společně na cestě ke vzdělání.

STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ A INFORMATIKY je volbou č.1 pro všechny uchazeče o studium, kteří mají zájem studovat v přátelské atmosféře na špičkově vybavených pracovištích, kde se při vzdělávání uplatňují nejmodernější technologie a kde odborně vyškolený tým pedagogů s nadšením a erudicí sdílí se studenty své vědomosti a učí je dovednostem.
Naši školu neutvářejí jen vlastní pedagogové, podporujeme širší možnosti vzdělávání, a proto ve spolupráci s řadou firem, institucí a úřadů poskytujeme stipendia a zajišťujeme školení, kde působí odborníci našich partnerských firem. Díky tomu se více než 80% našich absolventů umí prosadit a uplatnit v relevantních oborech. Studium na naší škole je zárukou úspěchů v budoucím životě. Nemluvíme do větru, totéž si myslí i pražští zaměstnavatelé, u kterých jsme v roce 2019 obsadili 6. nejvyšší příčku v soutěži Škola doporučená zaměstnavateli.
Klademe důraz i na neformální vzdělávání, neučíme se jen ve školních lavicích, učíme se ze života při zájmových činnostech (stavba vozidla Kaipan v našich dílnách, automobilní kroužek, školní webový magazín) a mimoškolních aktivitách (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu ‒ DofE). Rozšiřujeme našim studentům obzory při exkurzích do automobilek a zájezdech do výrobních závodů v rámci celé EU.
Naši studenti autooborů jsou úspěšní v celostátní soutěži Autoopravář roku a mezinárodním studentském klání s názvem Car Mechanic Junior Europe, kde vítězí nebo se opakovaně umísťují na předních pozicích. Studenti informačních technologií se zúčastňují IT soutěží, jako Hackathon nebo soutěže pro mladé tvůrce webových stránek JuniorWeb, kde dvojice našich studentů obsadila 3. místo za vytvoření vlastního redakčního systému optimalizovaného pro školní prostředí.
Zástupce našich multimédií získal bramborovou příčku v soutěži Plakát Schola Pragensis. Redakce školního webového časopisu Magazín Weilovka sdružuje ve svých řadách kreativní studenty ze všech oborů, kteří chtějí aktivně reagovat na dění kolem nich. Vytvářejí si vlastní témata, připravují rozhovory nebo reportáže ze školních akcí. Studenti pomáhají i s publikací prací a toto společné úsilí studentů a pedagogů, kteří je vedou k samostatnosti a zároveň ukazují směr, je dovedlo až k 1. místu v soutěži Školní časopis roku 2020. www.skolahostivar.cz

Přijímací řízení

Uchazeči o studium nemusí složit talentové zkoušky.

Video

Galerie

Základní údaje

Ne
Ne
Ulice:
Weilova 4/1270
Obec:
Praha 10
PSČ:
10200
Kraj:
Hlavní město Praha
Datová schránka:
4zxyf53
Tel:
242 456 100, 242 456 101
E-mail 1:
mailbox@skolahostivar.cz
E-mail 2:
lucia.studena@skolahostivar.cz
Web:
http://www.skolahostivar.cz
Ředitel:
Ing. Milan Vorel
Denní

Ke stažení