Karta školy

U NÁS JE TECHNIKA JAKO DOMA

Jsme státní škola, spolupracujeme s tuzemskými i zahraničními partnery. Kvalitní a moderní výuka v technických oborech připravených ve spolupráci s praxí. Žáci mají možnost během studia zúčastnit se mezinárodních výměn, stáží a praxí v rámci projektů EU (např. Erasmus +). Všechny odborné učebny a laboratoře disponují moderním vybavením. Laboratoř počítačových sítí (optické a bezdrátové sítě), laboratoř mechatroniky, inteligentních budov, rapid prototypingu (3D tisk), metrologie a robotiky, CNC strojů, kybernetické bezpečnosti, laboratoř pro testování SW a virtuální realitu či elektrotechnické laboratoře.
Ve všech oborech je značně posílena výuka IT technologii, které jsou aplikovány na problematiku daného oboru (CAx technologie, 3D grafika a animace, virtuální realita, programování, designové návrhy, IT bezpečnost, simulace...). Žáci mohou dle oboru získat certifikáty v oblasti konstrukce a 3D grafiky, počítačových sítí, 3D tisku a 3D skenování, MDM řešení (SYSTEM4U) a další. Volně přístupné studovny s možností tisku, včetně 3D tisk, volnočasový klub, Wi-fi. Škola pořádá přitažlivé sportovně turistické kurzy a lyžařské zájezdy. Na stravování je žákům poskytován příspěvek. Absolventi patří k vyhledávaným odborníkům v praxi. Všechny naše obory jsou vhodné pro chlapce i dívky.

Přijímací řízení

na základě výsledků ze ZŠ (8. a 9. třída) - váha 20% + státní přijímací zkoušky - váha 80% (případné změny na www.sps-prosek.cz); nabídka oborů - Strojírenství, Informační technologie ( máme 2 zaměření - Vývoj aplikací a Správa sítí a IT bezpečnost), Elektrotechnika (máme 2 zaměření - Mechatronika (průmyslová automatizace) a Automatizace měst a budov), od každého oboru otevíráme jednu třídu tj. 5 tříd, přihlášky se podávají na tiskopise SEVT do 1. 3. 2021

Video

Galerie

Základní údaje

Ne
Ne
Celkem:
436
Přijatí:
150
Ulice:
Novoborská 2/610
Obec:
Praha 9
PSČ:
19000
Kraj:
Hlavní město Praha
Datová schránka:
3v8yi6w
Tel:
286 028 340
E-mail 1:
sps-prosek@sps-prosek.cz
E-mail 2:
daniela.milotova@sps-prosek.cz
Web:
http://www.sps-prosek.cz
Ředitel:
Mgr. Jiří Bernát
Denní

Ke stažení