Karta školy

Nadstandardní vybavení a vstřícný pedagogický přístup - to je Obchodní akademie Holešovice!

Škola sídlí přímo naproti stanici metra Nádraží Holešovice. Dopravní spojení je tedy zcela bezproblémové pro pražské i mimopražské studenty. V příštím školním roce budou otevřeny tři třídy oboru 63-41-M/02 Obchodní akademie a jedna třída oboru 63-41-M/01 Management sportovních zařízení.
Škola je nadstandardně materiálně vybavena, všechny učebny jsou po celkové rekonstrukci, vybaveny novým nábytkem. Disponujeme pěti počítačovými učebnami s nejnovějším hardwarovým i softwarovým vybavením, přednáškovou aulou využívanou i jako kinosál. V budově školy je umístěna tělocvična i posilovna, v areálu školy hřiště s umělým povrchem a krytá a vytápěná sportovní hala.
Absolventi oboru Obchodní akademie se bezproblémově uplatňují na trhu práce a jsou rovněž připraveni na další studia, především na ekonomických, právnických, sociálních a dalších humanitních fakultách vysokých škol. Jsou připraveni vykonávat administrativní, poradenské, organizační i analytické činnosti v organizacích různých právních forem. Aktivně používají dva cizí jazyky jako prostředek profesní komunikace, ovládají PC na úrovni ECDL. Orientují se v současné legislativě.
Velké procento absolventů školy se uplatnilo v bankovnictví, cestovním ruchu i jako hlavní firemní účetní. Celá řada absolventů pak úspěšně rozvíjí vlastní podnikatelské aktivity. Obor Management sportovních zařízení je multidisciplinární (kombinuje především vzdělání ekonomického a tělovýchovného směru) a zahrnuje širokou oblast tělovýchovy a sportu. Absolventi budou schopni organizace a vedení tělovýchovných a sportovních procesů se zaměřením na prevenci poruch vznikajících z negativních vlivů současného životního stylu. Ekonomické vzdělání pak umožňuje výkon řídících funkcí na úrovni středního managementu ve sportovních organizacích státního i soukromého sektoru. Absolventi najdou uplatnění i při vykonávání manažerské praxe v tělovýchovných a sportovních zařízeních a sportovních klubech.

Přijímací řízení

Uchazeči budou přijímáni podle platné legislativy a na základě vysvědčení z 8. a 9. třídy.

Video

Galerie

Základní údaje

Ne
Ne
Celkem:
368
Přijatí:
249
Ulice:
Jablonského 3/333
Obec:
Praha 7
PSČ:
17000
Kraj:
Hlavní město Praha
Datová schránka:
3t8qjnj
Tel:
266 710 914, 220 876 862
E-mail 1:
info@oaholesovice.cz
E-mail 2:
copko@oaholesovice.cz
Web:
http://www.oaholesovice.cz
Ředitel:
Mgr. Milena Remešová
Denní

Ke stažení