Karta školy

Jsme školou s lidským přístupem, která vzájemnou spoluprací se žáky poskytuje vzdělání tak, aby její absolventi byli špičkově připraveni pro budoucí profesionální a osobní uplatnění.

Naše střední škola, běžně nazývaná "Alšák", slouží ke vzdělávání žáků a studentů již od roku 1949. Nyní, ve zrenovované historické budově a v kvalitně vybavených odborných učebnách nabízí čtyřleté vzdělávání v technických a zdravotnických oborech, zakončené maturitní zkouškou. Absolventi mají široké uplatnění ve zdravotnických i nezdravotnických provozech. Velkou výhodou je, že absolventi SŠ zde mohou pokračovat ve studiu "svého" oboru nebo oboru jiného rovnou na vyšší škole, kvalitně jsou žáci také připraveni ke studiu na vysoké škole.
Video je zaměřeno na práci žáků a studentů v odborných učebnách: https://www.youtube.com/watch?v=XqcM3HtbqRQ&ab_channel=LeontynkaCZ

Škola podporuje a realizuje lyžařské kurzy, poznávací zájezdy do zahraničí, ozdravné pobyty v zahraničí, odborné exkurze a workshopy, zahraniční stáže žáků a studentů i prostřednictvím projektů EU, účastní se soutěží. Z hlediska pohybových aktivit máme venkovní hřiště s lezeckou stěnou a posilovnu, která je k dispozici i mimo výuku. Jídelna je součástí budovy a nabízí výběr ze 3 jídel, po individuální domluvě i s dietním omezením. Dopravní dostupnost do školy je výborná - jsme v centru Prahy přímo u stanice metra Staroměstská. Mimopražským žákům a studentům nabízíme kontakty na domovy mládeže.
Rádi vás přivítáme na dnech otevřených dveří (termíny a informace o studijních oborech jsou uvedeny na webu školy) nebo alespoň virtuálně prostřednictvím webu www.szspraha1.cz a Facebooku školy.

Přijímací řízení

Písemné testy (CERMAT) z českého jazyka a matematiky. Na obor ASISTENT ZUBNÍHO TECHNIKA se konají i ZKOUŠKY ZRUČNOSTI.Sledujte naše webové stránky, kde budou v sekci PRO UCHAZEČE (https://www.szspraha1.cz/otevirane-obory-a-prijimaci-rizeni-ss) v zákonné lhůtě zveřejněny podrobnosti přijímacího řízení.

Video

Galerie

Základní údaje

Ne
Ne
Celkem:
399
Přijatí:
174
Ulice:
Alšovo nábřeží 6/82
Obec:
Praha 1
PSČ:
11000
Kraj:
Hlavní město Praha
Datová schránka:
duvykxd
Tel:
221 771 111, 221 771 121
E-mail 1:
voszaszs@szspraha1.cz
E-mail 2:
ghlimova@szspraha1.cz
Web:
http://www.szspraha1.cz
Ředitel:
PhDr. Zuzana Pohlová
Denní

Ke stažení