Karta školy

Moderní škola, moderní vybavení, kvalitní výuka, praxe u profesionálů = špičkoví absolventi.

Tradice naší školy se opírá o sepětí odborného školství a podnikové sféry. Na tradici navazuje moderní výuka podle školních vzdělávacích programů zajišťujících absolventům dobré uplatnění znalostí v praxi. Škola nabízí maturitní i učební obory v oblastech strojírenství, telekomunikace, elektrotechnika, ekonomika a doprava. Škola přijímá i žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, občany EU i cizince ze třetích zemí. Mimopražským uchazečům škola nabízí kontakt pro ubytování v nedalekém domově mládeže.
Absolventi tříletých oborů mohou po závěrečné zkoušce pokračovat v maturitním studiu, které je zaměřením blízké původnímu oboru. Škola má propracovaný systém péče o žáky s dysfunkcemi. Důraz je kladen na klidnou, příjemnou atmosféru. Spoluprací se strojírenskými a elektrotechnickými podniky, které zajišťují i praxi žáků, nabízíme zaměstnání našim absolventům. České dráhy a ČD Cargo nabízejí po dobu studia v oboru Provoz a ekonomika dopravy stipendium a zaručují přijetí do pracovního poměru po absolvování školy. Žáci tříletých oborů mohou získat prospěchové stipendium. Absolventi dostávají k maturitnímu vysvědčení nebo výučnímu listu Europass, který zvyšuje šance na za-městnání v zemích EU.
V rámci studia lze v elektrotechnických oborech vykonat zkoušku z vyhlášky č. 50/78 Sb., ve strojírenských oborech je možné získat svářečský průkaz. V současné době se na škole otevírá nový obor Elektromechanik pro zařízení a přístroje se zaměřením na chladicí a klimatizační techniku. Jedná se o jednoleté zkrácené studium zakončené výučním listem, které je vhodné zejména pro absolventy učebních oborů zaměřených na elektro.
O tento obor je na trhu práce obrovský zájem a v širokém okolí jsme jedinou školou, která ho nabízí. Škola sídlí v moderní zrekonstruované budově, v níž probíhá teoretická výuka všech oborů. Má moderní výukovou techniku a dobře vybavené laboratoře a dílny, které připravují žáky na bezproblémový přechod do zaměstnání. Součástí budovy je jídelna a bufet s pestrou nabídkou teplých i studených jídel. Dobrá je i dopravní dostupnost.

Přijímací řízení

Přijímací řízení se liší podle typu oboru. Uchazeči o studium maturitních oborů skládají jednotnou přijímací zkoušku z českého jazyka a matematiky. Uchazeči o studium učebních oborů přijímací zkoušky neskládají a o jejich přijetí rozhodují výsledky ze základní školy.

Video

Galerie

Základní údaje

Ne
Ano
Celkem:
303
Přijatí:
293
Ulice:
Jesenická 1/3067
Obec:
Praha 10
PSČ:
10600
Kraj:
Hlavní město Praha
Datová schránka:
5mcbyep
Tel:
222 351 000, 733 169 496
E-mail 1:
info@ssesp10.cz
E-mail 2:
jan.valvoda@ssesp10.cz
Web:
http://www.ssesp10.cz
Ředitel:
Ing. Bc. Simona Nesvadbová, Ph.D.
Denní