Karta školy

Propojujeme moderní a tradiční způsoby výuky, učíme praxí a jdeme s dobou.

Jsme moderní škola s dlouholetou tradicí. Udáváme směr ekonomického vzdělávání v ČR. Učit Tě budou špičkoví učitelé i zajímaví externisté. Co se naučíš, hned použiješ v praxi, proto se Ti i těžké věci budou učit snadno. Zaujali jsme Tě? Tak čti dál… Máme předměty, které na jiných školách nenajdeš, a kromě klasických hodin zažiješ třeba projektové dny.
Celou řadu věcí si u nás zkusíš v praxi – máme studentské firmy a studenty zapojujeme do dění ve škole. Většina našich studentů se dostane na vysokou školu. Pokud Tě ale spíše táhne jít pracovat, tak věř, že s tím, co se u nás naučíš, zaměstnavatele rozhodně zaujmeš a v práci se neztratíš. Jsme kvalitní škola, která se Ti bude studovat s radostí. Tím, že všechno vyučujeme prakticky a moderní formou, Ti půjde učení snadno. A když toho na Tebe bude moc, poraď se s mentorem nebo školní psycholožkou. Po výuce si můžeš dát něco dobrého v bufetu nebo si sednout do zahrady.
Wifi, moderní učebny a krásné zázemí je u nás samozřejmostí. A co u nás můžeš studovat? Pokud máš radši, když Tě někdo vede a vyhovuje Ti spíš tradiční způsob výuky, můžeš si vybrat z oboru obchodní akademie a ekonomické lyceum. Obchodní akademie Tě bude bavit, pokud je podnikání a ekonomika to, co Tě táhne, ale spíš, než sedět nad knihami chceš raději zkoušet, tvořit, vymýšlet a organizovat.
Jestli jsi studijní typ, ale chceš praktičtější školu, než je gymnázium, přijď studovat lyceum. Dá Ti kompletní všeobecný základ (včetně biologie a dějepisu), odborné ekonomické znalosti a praxi ze studentské firmy. No a pokud Tě láká zkusit něco úplně nového, přijď studovat EVA (ekonomická vzdělávací alternativa). Získáš tam znalosti jako z lycea, ale výuka probíhá jinou formou. Učitel je spíš průvodcem, místo předmětů učíme tematicky propojené bloky a ukazujeme, jak spolu věci souvisí. Místo známek se díváme, jaký kus cesty jsi ušel. Jdeš do toho?

Přijímací řízení

Kritériem přijetí v 1. kole přijímacího řízení bude výsledek jednotné zkoušky a průměrný prospěch na ZŠ nebo na víceletém gymnáziu podle platné legislativy. Váhu 60 % má jednotná zkouška a 40 % prospěch na ZŠ. Uchazeči budou přijati podle celkového počtu bodů až do naplnění kapacity příslušného oboru a studijního programu. Závazná kritéria budou zveřejněna nejpozději 31. ledna 2021.

Video

Galerie

Základní údaje

Ne
Ne
Celkem:
384
Přijatí:
120
Ulice:
Heroldovy sady 1/362
Obec:
Praha 10
PSČ:
10100
Kraj:
Hlavní město Praha
Datová schránka:
zspzw2h
Tel:
271 742 313
E-mail 1:
skola@heroldovysady.cz
Web:
https://www.heroldovysady.cz/
Ředitel:
Mgr. Richard Žert
Denní

Ke stažení