Karta školy

Tvoříme budoucnost letectví

Škola s mnohaletou tradicí výuky je zaměřená na výchovu a vzdělávání středoškolsky vzdělaných pracovníků pro oblast civilní letecké dopravy. Poloha školy v areálu mezinárodního letiště Praha - Ruzyně a kvalifikovaný pedagogický sbor jsou zárukou kvality výuky. ŠVP všech studijních oborů jsou koncipovány a upraveny tak, aby odpovídaly normám EU a potřebná mezinárodní letecké dopravy. Škola je držitelem licence ÚCL PART 147. Z těsné spolupráce s Letištěm Praha a společnostmi se zaměřením na opravu letadle a letadlové techniky vyplývá, že absolventi nemají problémy s uplatněním na trhu práce.
Střední odborná škola civilního letectví, Praha - Ruzyně, jako jediná škola v České republice, vyučuje čtyřletý studijní obor Obchodně provozní pracovník civilního letectví. Zaměření tohoto oboru klade vysoké nároky na praktické dovednosti v oblasti odbavování cestujících a odbavování letadel v letecké dopravě. Praxe je od druhého ročníku zajištěna na letištních pracovištích za živého provozu a na dalších pracovištích týkajících se cestovního ruchu .
Obsah učiva oboru Letecký mechanik je každoročně aktualizován podle změn letadlového parku našich sociálních partnerů a v souladu s předpisy PART 147.Na základě požadavků leteckých dopravců byla od školního roku 2006/2007 rozšířena vzdělávací nabídka školy o nový obor Mechanik elektronik, se zaměřením na avioniku.
V roce 2013 za podpory sociálních partnerů školy a našeho zřizovatele (Řízení letového provozu ČR, Letiště Praha a Magistrátu hlavního města Prahy) byl uveden do provozu školní letecký simulátor letadla BOEING 737NG.

Přijímací řízení

Podrobné informace o přejímacím řízení na Střední odbornou školu civilního letectví naleznete na našich webových stránkách v sekci pro uchazeče. http://www.soscl-ruzyne.cz/pro-uchazece.aspx

Video

Galerie

Základní údaje

Ne
Ano
Celkem:
258
Přijatí:
95
Ulice:
K letišti 4a/278
Obec:
Praha 6
PSČ:
16100
Kraj:
Hlavní město Praha
Datová schránka:
tijyf2v
Tel:
220 112 427, 220 112 426
E-mail 1:
info@skolacivilniholetectvi.cz
E-mail 2:
sou.dilna@seznam.cz
Web:
http://www.soscl-ruzyne.cz
Ředitel:
Ing. Ludmila Turečková
Denní

Ke stažení