Karta školy

Učíme tanec, učíme srdcem, tanec je vášeň.

Pražská taneční konzervatoř byla založena v roce 1993, kdy ještě nesla název 1. Soukromá taneční konzervatoř. Školu založila Jitka Tazlarová, které se podařilo soukromou školu povznést na stejnou úroveň, jakou mají školy státní. V roce 2013 se stala zřizovatelkou školy Mgr. Jana Dyršmídová, která škole poskytla nový plášť i zázemí a škola získala název Pražská taneční konzervatoř a střední odborná škola, s.r.o. Vyučujeme zde klasický tanec (balet), tanec současný, lidový tanec a tanec charakterní. Studium je zakončeno maturitní zkouškou a zkouškou o absolutoriu. Naše škola se pyšní jak zkušenými pedagogy, tak i mladými začínajícími odborníky ve svém oboru, kteří jsou tak schopní předat žákům své zkušenosti z divadla a baletních souborů.

Studium oboru Obchodní akademie či Hotelnictví vede k uplatnění v obchodně podnikatelské sféře, v administrativní a organizační činnosti, v oblasti účetního a finančního poradenství. Absolventi jsou připraveni samostatně podnikat a díky jazykové vybavenosti, kterou rozvíjí po celou dobu studia v nemalé hodinové dotaci, se jim otvírá možnost uplatnit se na pracovním trhu doma i v zahraničí.

Absolventi oboru Kosmetické služby jsou připraveni na práci v kosmetickém salónu, poradenskou činnost nebo provozování samostatné živnosti. Připraví zákazníka pro kosmetické úkony (povrchové čištění pleti), vykonávají odborné práce (odličování řas a obočí, úprava obočí, aplikace obkladu a masek, ošetřovaní pleti a pokožky, kosmetické masáže různých částí těla), věnují se péči o ruce a nohy. V rámci výuky absolvují kurz relaxační a lymfatické manuální masáže, též vykonávají praxi v renomovaných kosmetických salonech, úspěšně se zúčastňují soutěží a získávají certifikáty opravňující k práci se špičkovou kosmetikou.

Přijímací řízení

Uchazeči o studium na taneční konzervatoři musí složit talentovou zkoušku, konanou 22.1. 2021 v 15:00 a 23.1. 2021 v 11:00. Přihlášky naleznete na webu www.ptksos.cz

Uchazeči o studium na střední odborné škole podávají přihlášky pro 1. kolo přijímacího řízení řediteli školy nejpozději 1. března 2021. Více informací naleznete na webu www.ptksos.cz

Video

Galerie

Základní údaje

Ano
Ne
Ulice:
Laudova 10/1024
Obec:
Praha 6
PSČ:
16300
Kraj:
Hlavní město Praha
Datová schránka:
umw3fbk
Tel:
251 621 744
E-mail 1:
reditel@ptksos.cz
E-mail 2:
a.bulka@ptksos.cz
Web:
https://www.ptksos.cz/
Ředitel:
Mgr. Antonín Bulka
Denní