Karta školy

Váš sen o dobré práci měníme v realitu.

Akademie řemesel Praha – Střední škola technická v Praze 4 na Zeleném pruhu je otevřenou, maximálně prostupnou školou, která díky individuálnímu přístupu k žákům a používání moderních metod výuky umožňuje využít maximum schopností každého žáka s plněním postupných cílů vzdělávání, ať už jde o jeden či více výučních listů, maturitu či celoživotní vzdělávání. Její dlouhodobé aktivity jsou pravidelně oceňovány, např. je zařazena do České sítě škol UNESCO. Škola nabízí kvalitní technické vzdělání v oborech zaměřených na stavebnictví, strojírenství, elektrotechniku a služby. Žáci získávají potřebné teoretické, jazykové (angličtina, němčina) a počítačové znalosti.
V rámci vzdělávání je největší důraz kladen na odborné dovednosti využitelné v dalším profesním životě, které si žáci osvojují při praktickém vyučování ve speciálně vybavených dílnách, výukových polygonech a zejména v reálném prostředí smluvních firem. Hlavním cílem školy je uplatnění absolventů na trhu práce u prosperujících odborných firem. Firemní stipendia pro žáky naší školy nabízí mnoho spolupracujících firem a partnerů, např. Metrostav, Auto Jarov a další. V budově školy se nachází autoškola, která slouží žákům k získání řidičského oprávnění, a svářečská škola, kde absolvují oborově zaměřené svářecí kurzy. Během studia mohou žáci získat Certifikát ECDL Start – mezinárodní doklad počítačové kvalifikace. O zdraví žáků pečuje praktický lékař a stomatolog, kteří mají ordinace přímo v budově školy. Škola nabízí pro žáky a jejich rodiče služby školních psychologů.

Přijímací řízení

Uchazeči o studium v rámci 3letých učebních oborů nemusí skládat žádné zkoušky. Výjimku tvoří pouze maturitní obory, u kterých jsou jednotné přijímací zkoušky.

Video

Galerie

Základní údaje

Ne
Ne
Celkem:
0
Přijatí:
1001
Ulice:
Zelený pruh 52/1294
Obec:
Praha 4
PSČ:
14708
Kraj:
Hlavní město Praha
Datová schránka:
c6pihrd
Tel:
244 007 001, 244 007 008
E-mail 1:
dmatonoha@zelenypruh.cz
E-mail 2:
skarkoszka@zelenypruh.cz
Web:
http://www.zelenypruh.cz
Ředitel:
Ing. Drahoslav Matonoha
Denní
Dálkové

Ke stažení