Karta školy

Škola Michael nabízí široké možnosti studia nejen oborů uměleckých, jako je Grafický design, Design interiéru, Fotografická tvorba a Filmová tvorba, ale i obor Management a produkce.

MICHAEL – Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby, s.r.o. poskytuje vzdělávání ve 4 uměleckých oborech doplněných 1 neuměleckým oborem. Jako jediná škola v České republice realizuje kompletní vzdělání v oblasti reklamy. Škola maximálně propojuje teorii a praxi a mezioborovou spolupráci. Naší silnou stránkou je nadstandardně vybavené zázemí a vysoká erudice pedagogů (včetně odborníků z praxe a aktivních umělců). Studenti dosahují výborných výsledků. Škola spolupracuje s renomovanými společnostmi, v nichž studenti nacházejí své uplatnění.

V sedmi pavilonech obklopených rozlehlou zahradou jsou prostorné učebny a specializovaná pracoviště pro výuku odborných předmětů. Nacházejí se zde fotografické ateliéry se zatemněním, denním světlem, fotokomora, grafické dílny a ateliéry, počítačové učebny vybavené počítači Mac i PC, odborná učebna pro praktickou výuku postprodukce a animační tvorby, samostatné multimediální pracoviště s filmovým ateliérem, zvukovým a střihovým studiem, byla vybudována projekční místnost – školní kino, které je určeno nejen k promítání filmů, ale i na barevnou úpravu a postprodukci filmu (color grading), úlohu galerie studentských prací plní Reklamní klub, který je vybaven multimediální produkcí, slouží jak pro prezentaci klauzurních a absolventských prací studentů, ročníkových a oborových výstav, tak pro výuku některých odborných předmětů.

Přijímací řízení

Přijímací řízení pro umělecké obory Filmová tvorba, Fotografická tvorba, Grafický design a Design interiéru se skládá z talentové zkoušky, jejíž součástí je též ústní pohovor s uchazečem.
Přijímací zkoušky na neumělecký obor Management a produkce se skládají ze státní části (testy CERMAT: ČJL a M) a ze školní části (odevzdání eseje a motivační pohovor s uchazečem). Více informací zde: https://www.skolamichael.cz/cs/zajemci-o-studium/

Video

Galerie

Základní údaje

Ano
Ano
Ulice:
Machkova 1/1646
Obec:
Praha 4
PSČ:
14900
Kraj:
Hlavní město Praha
Datová schránka:
s6rrdqm
Tel:
267 910 638
E-mail 1:
info@skolamichael.cz; hrubesovam@skolamichael.cz
Web:
http://www.skolamichael.cz
Ředitel:
Ing. Monika Hrubešová
Denní
Dálkové
V dálkové formě vzdělávání nabízíme obor Management a produkce.

Ke stažení