Karta školy

"Ječná je věčná!"

Patříme mezi pražské jedničky v odborných školách a jsme na to hrdí. Absolvoval u nás už nespočet žáků, kteří právě za zdmi naší školy objevili základy svého oboru a rozhodli se v něm pokračovat dál. Nechceme ale usnout na vavřínech. Abychom se i nadále udrželi na předních příčkách, neustále přizpůsobujeme výuku aktuálním trendům a potřebám na trhu práce, a vždy se snažíme naše absolventy co nejvíc připravit na život po škole.
I proto se u nás hodně věnujeme praktickým cvičením na počítačích, ve specializovaných laboratořích nebo v dílnách – všude máme nadupané přístroje, proto suchá teorie u nás nemá šanci. Získané znalosti a dovednosti si pak žáci ověřují přímo ve firmách, ať už u nás, nebo v zahraničí. A kdo chce, může během studia navštívit odborné konference a semináře předních světových firem nebo třeba navíc získat mezinárodně uznávané certifikáty, a tím si vyšperkovat svoje CV.

Přijímací řízení

V prvním kole přijímacího řízení se můžete přihlásit na dvě školy, nebo na jednu školu a dva různé obory. V rámci jednoho oboru se můžete přihlásit na více vzdělávacích programů (zaměření) a napsat je do přihlášky podle pořadí vašeho zájmu. Toto pořadí důsledně respektujeme a v případě, že se nedostanete na první studijní program, zařadíme vás na druhý v pořadí, atd. Tím velmi zvyšujete šanci na přijetí.Uchazeči budou přijímáni podle součtu bodů ze získaných ZŠ + součtu bodů z centrálních přijímacích zkoušek do naplnění oborů. Body ze ZŠ se získají z průměrného prospěchu za obě pololetí osmé a první pololetí deváté třídy a navíc za dobré známky z matematiky, fyziky a také z českého jazyka a chování.
K bodům ze ZŠ se navíc přičtou body z centrálních přijímacích zkoušek a to tak, že body z matematiky se násobí osmi a body z českého jazyka se násobí třemi. Například: Máte-li ze ZŠ 320 bodů a z centrálních příjímacích zkoušek získáte 40 bodů za matematiku a 30 bodů za český jazyk, v

Video

Galerie

Základní údaje

Ne
Ano
Celkem:
377
Přijatí:
268
Ulice:
Ječná 30/517
Obec:
Praha 2
PSČ:
12000
Kraj:
Hlavní město Praha
Datová schránka:
zty3c7a
Tel:
224 941 469, 224 941 146
E-mail 1:
spsejecna@spsejecna.cz
E-mail 2:
jansvab@seznam.cz
Web:
http://www.spsejecna.cz
Ředitel:
Ing. Bc. et Bc. Ondřej Mandík, Ing.Paed.IGIP
Denní

Ke stažení