Karta školy

Navrhujete si oblečení nebo vybavení pokoje? Zajímáte se o módní fotografii? Baví Vás něco vytvářet vlastníma rukama? Nebojíte se experimentovat? Pak je pro Vás naše škola správná volba!

Jsme umělecká škola s tradicí sahající až k roku 1767. Zaměřujeme se na textilní a oděvní design a jeho propagaci. Koncepce výuky je založena na spojení tradičního řemesla a současného designu. Ve škole studuje kolem 120 studentů. Studijní programy v SŠ – Modelářství a návrhářství oděvu a Textilní výtvarnictví – jsou dělené do užších specializací – Ateliér oděvu, Ateliér nových médií, Ateliér bytového designu, Ateliér textilního designu.
Na VOŠ jsou obory Konzervování a restaurování textilií a Design módních doplňků. Máme kvalitně vybavené výtvarné ateliéry, specializované řemeslné dílny, teoretické i počítačové učebny. Účastníme se mnoha výstav, módních přehlídek a soutěží, spolupracujeme s řadou textilních a oděvních firem, např. s firmou Grund, časopisem Burda Style – Český design a třeba i se známým designerem obuvi Manolem Blahnikem.
Naši absolventi studují na humanitně a umělecky zaměřených školách. Nacházejí uplatnění v oděvních ateliérech a salonech, v muzeích, v redakcích časopisů, v grafických studiích, bytových studiích a v institucích zájmové umělecké činnosti.

Přijímací řízení

Uchazeči o studium musí úspěšně vykonat talentovou zkoušku a uspět v přijímacím řízení.
Talentová zkouška se skládá:
a) realistická kresba zátiší přírodním uhlem/tužkou do formátu A2
b) barevná studie zátiší temperovými barvami do formátu A2;
c) stylizace formou koláže na zadané téma;
d) test z kulturně historického přehledu (část a+b).
Uchazeč je hodnocen podle výsledků dosažených při talentové zkoušce, výsledků z předchozího vzdělávání a předložených domácích prací. Aktuální informace o přijímacím řízení jsou na www.textilniskola.cz

Video

Galerie

Základní údaje

Ne
Ano
Celkem:
95
Přijatí:
30
Ulice:
U Půjčovny 9/1274
Obec:
Praha 1
PSČ:
11000
Kraj:
Hlavní město Praha
Datová schránka:
ztjzt98
Tel:
224 213 538, 602 221 932
E-mail 1:
info@textilniskola.cz
E-mail 2:
petra.czumalova@textilniskola.cz
Web:
http://www.textilniskola.cz
Ředitel:
Ing. Ivana Hýblová
Denní